معرفی محصولات IT در کنفرانس Dell Technologies World 2019

کنفرانس Dell Technologies World که بیشتر تحت عنوان DTW شناخته می شود در سال 2019 از 29 ماه آوریل تا 2 می در لاس‌وگاس برگزار شد که بیش از 15.000 شرکت کننده از 100 کشور مختلف را به خود کشاند. 

تصور این موضوع سخت است که 30 سال پیش که مایکل دل در اتاق خوابگاه دانشگاهش در تگزاس مشغول سر هم کردن کامپیوتر بود، آیا می‌توانست تصور کند که روزی مدیر یکی از بزگترین شرکت‌های کامپیوتری در جهان شود که توانایی رساندن تمامی سخت‌افزار‌های مورد نیاز یک دیتاسنتر برای نیاز‌های بزرگترین سازمان‌ها را داشته باشد.

امسال در کنفرانس DTW تعداد زیادی خبر و محصولات جدید معرفی شد، ولی 5 مورد از آنها بیشتر مورد پسند مخاطبین قرار گرفت که به شرح زیر می‌باشد.

Isolon OneFS

Isilon محصول OneFS 8.2 را که جدیدترین بروزرسانی سیستم‌عامل برای اجرا نود‌های Storage بر روی سیستم فوق‌العاده وسعت پذیر Storageش می‌باشد، معرفی کرد. نسخه 8.2 به Clusterهای Isoilon اجازه می‌دهد که تا 252 نود را پشتیبانی کند که این تعداد در گذشته حداکثر 144 تا بود. بنابراین سقف ذخیره سازی اطلاعات تا 58PB افزایش پیدا خواهد کرد. در سوی سخت‌افزار، این شرکت محصول Isilon H5600 که یک Cluster Node برای File Storage از نوع Scale-Out است که ترکیبی از SSDها و دیسک‌های مکانیکی پشتیبانی کرده و تقریبا 800TB از Storage را به یک کلاستر Isilon می‌رساند.

فضای کاری یک‌پارچه (Unified Workspace)

ترکیب کردن تکنولوژی‌ و سرویس‌های شرکت‌های مختلف که زیر‌مجموعه شرکت Dell به شمار می‌آیند، محصولی با نام Unified Workspace را در اختیار می‌گذارد که مدیریت تجهیزات را برای مدیران IT آسان‌تر می‌کند. 

با استفاده از Unified Workspace یک سازمان می‌تواند یک دستگاه‌کاری را که از قبل تنظیم شده و آماده استفاده است، برای یک کاربر ارسال کند.

علاوه بر این، Unified Workspace مدیریت عملیات نگه‌داری و حفظ امنیت محصول در طول مدت عمر آن را، تسهیل می‌کند.

این ایده از آنجا که مسئولان IT یک سازمان را برای انجام دادن کارهای باارزشتر و معنادارتر آزاد می‌سازد، بسیار حائز اهمیت است.

VMware و Dell Engineering

این در مورد یک محصول خاص نیست بلکه یک موضوع کلی می‌باشد که در طول DTW شرکت‌های Dell و VMware تاکید ویژه‌ای بر روی وحدت، همکاری و تقابل مشترک میان بخش مهندسی هر دو شرکت برای ساختن محصولات بهتر داشتند.

 • لپ‌تاپ‌های Latitude

  بخش قابل توجهی از این گردهمایی و فضای سالن به لپ‌تاپ‌های خوش‌نام Latitude تخصیص داده شده بود که Dell کل سری آن‌ها را از نظر اندازه کاهش و عمر باطری‌های آنها را نیز افزایش داده است. گمان نمی‌رفت که Dell به این اندازه تاکید و اهمیت برای لپت‌تاپ‌ها قائل می‌شد، ولی با این حال Dell این کار را کرد.

معرفی سایر محصولات شرکت‌ها 

یکی دیگر از محصولاتی که مورد علاقه واقع گرفت و توسط Dell ساخته نشده بود، درایو‌های Intel’s Optane SSD DC D4800X است. این درایو SSD با تکنولوژی‌ NVMe که در قالب U.2 ارائه شده است و با حجم‌های 375GB، 750GB و 1.5TB عرضه می‌شود، 

نظر خیلی‌ها را به خود جلب کرد. نه تنها این درایو تکنولوژی‌ Optane را دارد بلکه از دو رابط NVMe استفاده می‌کند که این درایو را حقیقتا آماده استفاده سازمانی می‌کند چرا که اگر یکی از رابط‌های NVMe از کار بیافتد، رابط دیگر اجازه دسترسی به اطلاعات بر روی درایو را میسر می‌سازد.

نه تنها حضار توسط درایو D4800x تحت تاثیر قرار گرفتند، بلکه DELL نیز تحت تاثیر قرار گرفت تا آنجایی که این محصول را در سری Storageهای خانواده PowerMax خود می‌خواهد قرار دهد.

نظر (02)

 1. نوری
  11/16/2018

  ابزار عالی!

  پاسخ
 2. نیما
  11/16/2018

  بسیار عالی

  پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *