ارائه‌ی قابلیت بازیابی اطلاعات در SharePoint Online و Teams

SharePoint Online و قابلیت بازیابی اطلاعات در آن

متخصصین IT می‌توانند از قابلیت بازگردانی فایل استفاده نمایند تا یک Libraryی اسناد SharePoint را تحت یک بازه‌ی زمانی 30 روزه به وضعیت گذشته بازگردانند.

همچنین تعیین تاریخی مشخص برای بازگرداندن امکان‌پذیر می‌باشد. یک Slider نیز وجود دارد که وضعیت Library ی اسناد را حین گذشت زمان، می‌تواند برگرداند.

Microsoft اذعان داشت که ویژگی بازگردانی فایل در زمانی که کاربر نهایی (End User) سهوا فایل‌ها را پاک می‌نماید یا زمانی که فایل‌ها خراب می‌شوند یا حتی بعد از یک حمله‌ی بدافزاری، قابل استفاده است و می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

بازیابی اطلاعات در SharePoint Online

ممکن است موردی پیش آید که سازمان‌هایی که از SharePoint Online استفاده می‌نمایند، لازم باشد داده‌های بیش از سی روز گذشته را بازیابی نمایند و این زمانی است که پشتیبان‌گیری و بازیابی نیاز می‌شود.

این یکی از موضوعاتی بود که در صحبت‌های روز 26 آوریل در مورد The Intrazone، یک پادکست Microsoft که بر موضوعات SharePoint تمرکز دارد، مطرح گردید.

حین صحبت‌های حول Intrazone مدیرمحصول‌های ارشد SharePoint، Mark Kashman و Chris McNulty به همراه Matthew McDermott در مورد بازیابی و پشتیبان‌گیری SharePoint مصاحبه نمودند. 

McDermott یک مهندس مدیر بازاریابی فنی در Spanning Cloud Apps و همچنین یک Microsoft MVP شناخته‌شده برای تخصص در SharePoint می‌باشد. 

Spanning Cloud Apps راهکارهای پشتیبان‌گیری Cloud-to-cloud را برای Office 365، Google G Suite و سرویس‌های Salesforce.com ارائه می‌نماید.

ارائه Microsoft Delve

McDermott در مورد جست‌وجوی SharePoint نیز سخن گفت :

وی ذکر کرد که تفاوتی میان فرآیندهای کشف و جست‌وجو در SharePoint وجود دارد وMicrosoft Delve را مناسب برای بهبود شرایط جستجو توصیف کرد.

علی‌رغم استفاده‌ی McDermott از هوش مصنوعی برای بهبود جست‌وجو در SharePoint، وی همچنان به استفاده از Tagنمودن Metadata توسط کاربران نهایی علاقه دارد و آن را عملی مناسب برای تقویت نتایج جست‌وجو در SharePoint می‌داند.

وی اتکا بر استفاده از Tagهای پیش‌فرض Metadataی SharePoint توسط کاربران را کم اهمیت جلوه داد چراکه تمام اسناد به دریافت Tagهای یکسان خواهند گرایید.

وی افزود عنوان‌گذاری (Titling) مناسب اسناد SharePoint، استفاده از کنترل نسخه برای اسناد و اعمال Tagهای Metadataی دلخواه سبب بهبود در جست‌وجو و نتایج SharePoint خواهد شد.

نظر (02)

 1. سالار
  11/16/2018

  آموزش عالیه

  پاسخ
 2. محمد
  11/16/2018

  بیشتر مطلب بذارید

  پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *