Symantec Endpoint Protection

کمپاني سيمانتک در سال 1982 توسط گروهي از دانشمندان پيشتاز صنعت رايانه پايه گذاري شده است. اين شرکت با بيش از 11,000 کارمند در بيش از 35 کشور مختلف، از بزرگترين کمپاني هاي جهان به شمار مي رود. سيمانتک ارائه کننده محصولات امنيتي، مديريتي و پشتيبان گيري به مشتريان خود از شرکتهاي کوچک تا بزرگترين شرکتهاي جهاني کمک مي کند تا امنيت و مديريت اطلاعات خود را هرچه کاملتر و کارآمدتر محقق سازند.

نویسنده :
پژمان فتحی
تاریخ :
1398/2/5
دسته بندی :
دیجیتال
اشتراک پروژه :

آنتی ویروس Symantec Endpoint Protection

آنتی ویروس Symantec Endpoint Protection نسل جدید از نرم افزار های محافظت از کاربران نهایی در سازمان می باشد ،

این نرم افزار اولین و جزء بهترین راه کارهای موجود در این زمینه می باشد امکانات بسیار زیاد امنیتی و مدیریتی را برای Windows ، Mac OSX و Linux در بستری بسیار ساده و قابل گسترش فراهم می آورد . 

نرم افزار  آنتی ویروس Symantec Endpoint Protection با معماری تک Agent خود که شامل 5 لایه محافظت می باشد

امنیت بسیار بالایی را در بستر های فیزیکی و مجازی برای انواع سیستم عامل ها فراهم می آورد و امکان فعالیت کاربران با حداکثر بازده همچنین حذف ریسک ها در سازمان را فراهم می آورد.

 • امنیت بی نظیر
  • Symantec Endpoint Protection با امکانات بسیار بیشتری از یک ضد ویروس و با تکنولوژی چند لایه امنیتی خود محافظت جامعی از سیستم ها و کاربران نهایی انجام میدهد.
 • امنیت بی نظیر
  • Symantec Endpoint Protection با امکانات بسیار بیشتری از یک ضد ویروس و با تکنولوژی چند لایه امنیتی خود محافظت جامعی از سیستم ها و کاربران نهایی انجام میدهد.

با استفاده از قدرت تکنولوژی های انحصاری مانند :

Insight ، Sonar وGIN به بررسی مشخصات ، اعتبار ، سابقه و رفتار فایل ها می پردازد همچنین با استفاده از Network Threat Protection (Firewall – IPS – Browser IPS) به بررسی اطلاعات در حال انتقال از شبکه سازمان و اینترنت می پردازد و به صورت پیشگیرانه قبل از ورود یا خروج ریسک های امنیتی آنها را نابود می کند.

سرعت عملکرد بالا

در دنیای رقابتی تجارت امروز هر لحظه از زمان کاربران در سازمان بسیار حیاتی و مهم می باشد. Symantec Endpoint Protection با بهینه کردن مدام Agent خود و همچنین با استفاده از تکنولوژی های جایگزین Antivirus سنتی که اقدام بررسی تمامی فایل ها می کردند ،

سرعت و دقت بررسی فایل ها را بسیار بیشتر و همچنین بار اضافه بر روی سیستم های سازمان را بسیار کم کرده است.

 • تکنولوژی هایی مانند : Scan De-duplication ، Insight ، Virtual Image Exception ، Shared Insight Cache که تاثیر بسیار زیادی در بهینه سازی سرعت سیستم های فیزیکی و مجازی دارند.
 • مدیریت هوشمندانه و آسان
  • با استفاده از یک Agent بسیار قدرتمند و یک کنسول مدیریتی واحد( Windows Application – Web Application) ، Symantec Endpoint Protection با محافظت و نظارت چند لایه بر سیستم های فیزیکی ، مجازی و انواع سیستم عامل ها امکان مدیریت و بررسی امنیتی شبکه را به سادگی فراهم می آورد.

اعتبار / Reputation

تکنولوژی انحصاری و بسیار قدرتمند Symantec Insight ارتباط بین میلیاردها کاربر ، فایل ، وب سایت و برنامه را برای تعیین اعتبار فایل و تشخیص بد افزار های نا شناخته یا بد افزار هایی که مدام تغییر شکل بررسی می کند. با بررسی مشخصات کلیدی هر فایل ، وب سایت و ارتباط آن با حملات هدفمند و بد افزار ها، Insight می تواند به خوبی تشخیص دهد که آیا یک فایل یا وب سایت بی خطر محسوب می شود یا خطرناک است.

فایل / File

سیستم ضد ویروس Signature-based شرکت Symantec که جزو بهترین و تکمیل ترین ضد ویروس ها می باشد ، فایل ها را بررسی می کند و انواع بد افزار ها (…Malware , Spyware , Rootkit) را از بین می برد.

شبکه / Network

SEP
سیستم Symantec Network Threat Protection دارای تکنولوژی بسیار کارآمدی می باشد که به آن امکان می دهد که اطلاعات ورودی از طریق شبکه را بررسی کند و قبل از ورود آنها به سیستم جلوی آنها را بگیرد.(Firewall-IPS)

مرمت / Repair

سیستم Symantec Power Eraser قادر است به صورت تهاجمی و بسیار دقیق تمام سیستم را بررسی کند و پیچیده ترین و سخت ترین آلودگی ها را به طور کامل از سیستم حذف کند.<br /> این سیستم دارای امکان Cloud Scan بسیار قوی ، تشخیص آلودگی های پیشرفته و پاک سازی بسیار کارآمد سیستم های آلوده می باشد.

رفتار / Behavior

SEP
تکنولوژی انحصاری و بسیار قدرتمند Symantec SONAR با استفاده از هوش مصنوعی به کشف بدافزار های ناشناخته ( Zero-day) می پردازد. این تکنولوژی به خوبی بدافزار های ناشناخته را با بررسی بیش از 1400 رفتارش تشخیص و از بین می برد.

امکانات سیاست گذاری بسیار پیشرفته

ثابت نمودن سیستم / System Lockdown

با استفاده از این قابلیت می توان سیستم ها را در حالت تایید شده خود بدون تغییر نگه داشت ، به صورتیکه برنامه ها ، کلید های رجیستری حساس ، فایل های سیستمی و DLL های آن به هیچ وجه بدون مجوز تغییری نکنند.

کنترل سخت افزار و نرم افزار ها / Application and Device Control

با استفاده از این قابلیت می توان به نظارت و کنترل فعالیت کاربران ، نرم افزار ها و سخت افزار ها پرداخت . 
با این قابلیت می توان به صورت ریز کنترل و نظارت بر دسترسی به کلید های رجیستری ، فایل ها ، پوشه ها ، برنامه ها و سخت افزار ها را انجام داد.

بررسی صحت و تطابق با سیاست های امنیتی / Host Integrity   Policy Enforcement

با استفاده از این قابلیت می توان به تهیه گزارشات امنیتی از سیستم ها و رفع ایرادات امنیتی آنها پرداخت ، همچنین این قابلیت امکان راه اندازی NAC را نیز به Symantec Endpoint Protection اضافه می کند.

اطلاع از مکان / Location Awareness

استفاده از این قابلیت Symantec Endpoint Protection به صورت خودکار و بر اساس سیاست های تعریف شده می تواند تشخیص دهد که سیستم در چه مکانی می باشد. (دفتر مرکزی – خارج از شبکه سازمانی – دفتر های شعب…) و بر اساس مکان آن سیاست های امنیتی لازم را برای امن سازی سیستم اعمال کند. 

این قابلیت بسیار قدرتمند می باشد و با استفاده از آن حتی می تواند تعریف کرد که در صورت خروج سیستم از شبکه از بار گزاری سیستم عامل جلوگیری کند یا تمام راه های ارتباطی سیستم را قطع کند.

امنیت متفاوت با Symantec EndPoint Protection

نظر (02)

 1. Ali
  11/16/2018

  ابزار عالی!

  پاسخ
 2. طهماسب
  11/16/2018

  بسیار عالی

  پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *