ارتقاء یادگیری هوش مصنوعی با پردازنده جدید اینتل

راه حل‌های آماده Dell EMC برای HPC از پردازنده‌های مقیاس پذیر نسل دوم Intel Xeon  و Intel Optane برای تسریع یادگیری عمیق و دیگر بارهای کاری پردازش موازی استفاده می‌شود.

 Intel Xeon نسل جدید پردازنده

در میان پیشرفت‌های دیگر، نسل دوم پردازنده‌های مقیاس پذیر Intel Xeon، تقویت یادگیری عمیق اینتل (Intel DL Boost)، که به صورت غیر رسمی به عنوان Vector Neural Network Instructions و یا به اختصار VNNI شناخته می‌شود را ارائه می‌دهد. 

با این ویژگی جدید، اینتل تنظیم دستورالعمل را بر روی تراشه کاهش داده است، بنابراین در بارهای کاری موازی، بسیاری از برنامه‌های کاربردی HPC و هوش مصنوعی، از جمله Inferencing، سریعتر عمل می‌کنند.

اینتل گزارش داد که این فناوری جدید می‌تواند عملکرد خروجی یادگیری هوش مصنوعی و یا یادگیری عمیق از جمله Inferencing، در برخی از برنامه‌های کاربردی را تا 17 برابر نسبت به پردازنده‌های مقیاس پذیز Xeon Platinum اینتل افزایش دهد.

با راه اندازی نسل دوم پردازنده‌های مقیاس پذیر اینتل Xeon ،

اینتل همچنین  دو راه حل معماری جدید برای HPC و کلاسترهای AI همگرا، که هر دو متمرکز بر افزایش مدیریت منابع برای پشتیبانی از بارهای کاری گسترده تر می‌باشند را معرفی کرد.

اولین راه حل مبتنی بر پروژه Community Magpie است که فرایند تولید رابط‌های بین چارچوب تحلیلی مانند SPARK و AI مانند TensorFlow را اتوماسیون کرده و به این صورت آن‌ها می‌توانند به صورت یکپارچه و بدون هیچ گونه تغییری به مدیر منابع HPC سنتی مانند Slurm اجرا شوند.

بررسی در Centers of Excellence

تنها Dell EMC نیست که پردازنده مقیاس پذیر نسل دوم Xeon  اینتل را آزمایش می‌کند. 

حداقل دو مورد از Dell EMC HPC و AI Centers of Excellence ، مرکز رایانه پیشرفته تگزاس (Texas Advanced Computing Center و یا به اختصار TACC) و دانشگاه Pisa، سرورهای Dell EMC PowerEdge را با پردازنده جدید آزمایش کرده اند.

مقایسه ی Intel Optane DC با Intel Optane Storage

حافظه پایدار Intel Optane DC با Intel Optane Storage متفاوت است.

حافظه پایدار Intel Optane DC حرکت و نگهداری حجم‌های بیشتری از اطلاعات را به پردازنده نزدیک‌تر می‌کند، بنابراین حجم کار و خدمات را می‌توان به منظور کاهش تاخیر و افزایش عملکرد کلی بهبود داد.

همچنین از App Direct و Memory Mode پشتیبانی می‌کند که موارد استفاده جدیدی از دیتاسنتر را تحقق می‌بخشند.

 • SSD‌های اینتل Optane دیتاسنترها را قادر می‌سازد تا مجموعه داده‌های بزرگتر و ارزان تر را پیاده سازی کرده، برنامه‌های کاربردی را تسریع کرده،
 • و بینش‌های سازمانی را که از کار با حافظه‌های بزرگتر حاصل می‌شود، به دست بیاورند.

در عین حال، دانشگاه Pisa، SSD‌های اینتل Optane و نسل دوم پردازنده‌های مقیاس پذیر Xeon اینتل را آزمایش کرده است.

این دانشگاه با بنیاد IMAGO7 همکاری می‌کند تا از تکنولوژی Intel Optane SSD برای کاهش و تسریع روند بررسی امواج مغناطیسی (MRI) استفاده کند. 

این تلاش مشترک نشان می‌دهد که فناوری SSD مبتنی بر Optane اینتل می‌تواند به طور قابل توجهی زمان اسکن MRI را کاهش و دقت اسکن را بهبود دهد.

پردازنده جدید اینتل

پردازنده جدید اینتل

نظر (02)

 1. 11/16/2018

  خیلی خوب نبود

  پاسخ
 2. 11/16/2018

  منم خوشم اومد

  پاسخ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *